Kurumsal
Kimlik

Önder Ajans olarak sizlere hikâyesi olan, enerjik olduğu kadar tutarlığını da gösteren, sektöre bakış açınızı yansıtan çalışmaları sürdürülebilir kılmaya talibiz. Çünkü bizler üreterek mutlu olmayı seviyoruz. Gelin, A’dan Z’ye Kurumsal Kimliğinize beraber şekil verelim.


Teklif Al

kurumsal-kimlik1

Enerjik olmalı

İster eski, üzeri tortu kaplamış markanızı parlatmak; ister yeni oluşturacağınız markanızın kurumsal kimlik standartlarını belirlemek isteyin es geçmeyeceğiniz en önemli konu: Enerji. Kurumsal kimlik tasarımında yansıtacağınız enerji kalitenizi de gösterecektir. Kaliteli enerji ise beraberinde farklılaşarak diğerlerinden ayrışmayı getirir.

hikayesi olmalı

İnsanlar hikâyeler gibidir. Markaları çekici ve unutulmaz kılan, anlattıkları hikâyenin çalışanları ve müşterileri nezdinde kabul görmesi hatta zamanla efsaneleşmesidir. Samimi ama yaratıcı bir markanın başarı hikâyesi ise kurumsal kimlik tasarımında gizlidir. Pek çok güçlü markanın arkasında hikâyesinin doğru stratejiyle kurumsal kimlik tasarımına aktarılması yatar.

kolay algılanmalı

İnsanlar gördükleri bir şeyi ancak kolay algıladıklarında daha çok hatırlar. Kurumsal kimlik tasarımınızı oluştururken en önemli noktalardan biri de kolay algılanabilmek. Kolay algılanan bir tasarım ile kısa zamanda kitlelere hitap edeceğinizi unutmayın.

esnek olmalı

Kurumsal kimlik tasarımınızın önünde duran en büyük paradoks, esnekliğinin tutarlılıkla ilişkisinin stabil olmamasıdır. Markaların kurumsal kimlik tasarımı belirlendikten sonra hem esnek üretim modeliyle her mecrada uygulanabilir hem de çizgisinin tutarlığını her zaman koruyabilmesi gerekir. İki ana kriterle markalar kurumsal kimlik standartları belirlenmesi yolunda önemli yol kat ederler.

Tasarım Süreci

Şirketiniz ya da markanız için hazırlayacağımız kurumsal kimlik için tasarım sürecini soru işareti kalmayacak şekilde net ve detaylı bir bakış açısıyla yönetiyoruz.


Teklif Al