SEO Nedir?

web-tasarim

SEO Nedir?
“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile internet sayfalarını daha basit bir şekilde taraması için meydana getirilen teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu anlama gelir.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak bilinebilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO,arama motorlarına yönelik meydana getirilen iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tüm bunlarnı kapsamaktadır.

SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” kısaca Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu fakatç da, sitelerde yer edinen informasyon, hizmet yada satışların daha çok ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, naturel görünen yöntemler kullanarak yetişme sanatıdır. Bu web popülerliği, bununla beraber Google sıralama artışını da getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir