Broşür

Broşür

Broşür Baskı Hakkında
Bazen bir broşür, anlatmak arzu ettiğiniz her şey için yeterlidir. Marka imajınızı yaşatmak, pazarlama çalışmalarınızı, reklam tanıtım ve tanıtım faaliyetlerinizi yürütmek için broşür baskı yaptırmak hiç eskimeyen bir yoldur. 50 yıl önce de broşürlerin gücünden faydalanılıyordu, dijital çağın içinde olduğumuz şimdilerde de aynı etki devam ediyor.

Firmanızı, kendinizi, ürünlerinizi ya da faaliyetlerinizi tanıttığınız broşürleriniz için pek çok farklı tasarımla çalışabilirsiniz. Tasarımınızı yaptıktan sonraki aşamalar ise Önderajans’ın müşteri esaslı hizmet anlayışı sayesinde çok basit! Çünkü artık broşür tasarımınızı uygun formatlarda hazırladıktan sonra sistem üzerinden bizlere iletip baskı tercihlerinizi belirtmeniz, siparişinizin kısa zaman içinde elinizde olması için yeterli.

Broşür fiyatları Önderajans’da bir hayli ekonomik. A3 broşür, A4 broşür ve A5 broşür ebatlarından birini tercih ederek siparişi tamamlayabilir ve siz de online broşür hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik pratik, hızlı ve bir hayli ekonomik! onderajans.com.tr farkını göreceksiniz.

Broşür Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Değişir?
İşletmenizle, kampanyalarınızla veya etkinliklerinizle ilgili bilgileri bir araya getirebileceğiniz broşürler, dört farklı boyutta sunuluyor; 17.1×19.4 cm broşür, A3 broşür, A4 broşür ve A5 broşür. Bu ölçüler, broşür fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerdir. Bastıracağınız broşürün boyutunu belirlerken dikkat etmeniz gerekli olan en önemli şey ise mesajınızın yeterince açıklayıcı cümlelerle ve imajlarla iletilebilmesidir. Metninizin net bir dilde yazılmış ve kısa tutulmuş olması broşürünüz için seçeceğiniz boyutu ideal boyuta getirecektir.

Broşürlerin Kapalı Ebat Bilgileri
TEK KIRIM
Açık Ebat: 133×194 mm — Kapalı Ebat: 133×97 mm
Açık Ebat: 171×194 mm — Kapalı Ebat: 171×97 mm
Açık Ebat: 194×270 mm — Kapalı Ebat: 194×135 mm
Açık Ebat: 270×392 mm — Kapalı Ebat: 270×196 mm
İÇE KIRIM
Açık Ebat: 194×270 mm — Kapalı Ebat: 194×91 mm
Açık Ebat: 270×392 mm — Kapalı Ebat: 270×131,5 mm
Z KIRIM
Açık Ebat: 194×270 mm — Kapalı Ebat: 194×90 mm
Açık Ebat: 270×392 mm — Kapalı Ebat: 270×130,5 mm
Broşür ebatları Boy x En şeklindedir.

Broşür Baskı Siparişi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Broşür bastırma aşamasından önce tasarımınızı tekrar gözden geçirmeniz, hatta üçüncü kişilere göstererek fikir almanız, gözden kaçabilecek ufak hataları önceden fark etmenize olanak sağlar.

Tasarımınızda kısa ve az cümlelerle daha fazla şey ifade etmeye çalışın. Vurgulu bir dil kullanmanız daha etkili olacaktır.
Broşürde sadece sözel anlatımın değil, görsel anlatımın gücünden de faydalanın. Şemalar, resim ve resimler mesajınızın daha akılda kalıcı olmasına yardımcı olur.
Broşürde iletişim bilgilerinize muhakkak yer verin.
Uzun paragraflara yerine, maddeleyerek yapılan anlatımlar daha fazla ilgi çeker. Ne kadar az ve öz bilgi verirseniz, okunma oranı o kadar artacaktır.
Renk seçimlerinizde dikkatli olun. Parlak ve canlı renklerin daha dikkat çekici olduğu doğrudur ancak renkler arasındaki uyum, bir broşürün okunur kılınmasında çok daha önemlidir.
Broşürde, potansiyel müşterilerinize, onlara ne değer katabileceğinizden bahsedin. Müşteriye direk olarak yapılan hitabet daha etkileyici olacaktır.
Kapağın, müşterilerinizle ilk tanışma noktası olduğunu göz önünde bulundurarak, kapağınızda broşürün geri kalanını okutma isteği yaratacak görsel ve sloganlar kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir