Kartvizit Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli

Kartvizit; şirket ve bireyler tarafından oldukca büyük bir öneme haizdir. Kartvizitler, insanların çıkarlarını veya şirketlerini tanıtma yolundaki başlangıç adımlarıdır. Her zaman karşı karşıya görüşmeler ve tanışmalar gerçekleştiremiyoruz. Bu neden ile kartvizitlerin tasarımı karşı tarafı etkileyecek halde olmalıdır. Doğru ve etken bir şekilde tasarlanmış olan kartvizitlerin müspet dönütleri fazlaca uzun sürmeyecektir.

Kartvizit tasarlarken aman dikkat

İçeriğinin sağlamlığına güvenilir olduktan sonra iyi paketlenmiş ve süslenmiş ürünler her zaman daha oldukca dikkat çeker ve daha fazlaca tercih edilirler.

Bu araçlar, sizin iş dünyanızdaki kimliğinizi yansıtır. Bu yüzden kartvizitlere, logolara ve tasarımlara ihtiyaç duyulan önemi vermek icap eder.

Kartvizit tasarlarken dikkat edilmesi gereken bazı mühim noktalar olmaktadır:

  • İlk olarak yapılacak tasarıma göre kartvizitin basılacağı alan ve boyutları seçilir. Önceden kartvizit için standart boyutlar mevcuttu ve genel anlamda 5×9 cm boyutlarında bristole basılan tasarımlar yer alıyordu. Fakat günümüzde ise konum çok farklı boyutlara taşındı. Tasarımlar bundan böyle farklı boyutlarda ve demir, odun, bisküvi, cam hatta mandal üstüne dahi basılabiliyor. Yaratıcılığın sınırları zorlanarak harbiden da ortaya fazlaca değişik ve görkemli dizaynlar çıkıyor.
  • Baskının yapılacağı alanın ve boyutun değişik olması içerisinde belirgin bir düzenin ve oranın olmayacağı anlamına ne olursa olsun gelmez. Tasarımlar müsait oran-orantı koşullarına nazaran baskı endüstrisi üzerine yerleştirilmelidir. Tasarımla beraber gerekli boşluklar alana bakılırsa muayyen bir ölçüde bırakılmalıdır. Boşluktan bahsetmişken tasarımınızda her vakit ekstra birkaç milim boş piyasa bulundurun ki muhtemel taşmalar kararı kartvizitinize zarar gelmesin.
  • Tasarımlarda yaratıcılıktan kaçınmayın. Farklı ve daha önce denenmemiş bir dizaynı denemekten asla çekinmeyin. Kartvizitinizde firmaya ya da hizmete uygun tasarımlara yer verin. Yani insanlar sizin kartvizitinize bakmış olduğu zaman ne işle uğraştığınızı anlaması size büyük bir artı sağlayacaktır.

Kısaca kartvizit tasarlarken, müşterilerinizin sizi nasıl görmesi gerektiğine dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir